Granīta kopšana

Cilvēkiem mēdz būt bažas par to, kā jākopj granīta izstrādājumi, lai tos nesabojātu. Patiesībā granīts neprasa lielāku piesardzību un rūpes, kā jebkura cita veida virsma vai grīdas segums, pavisam noteikti ne vairāk kā dabīgā koka izstrādājumi tādi kā galdi un krēsli.

Vislabākā apkope ir preventīvā apkope. Novērst traipu un skrāpējumu rašanos ir vieglāk nekā tikt ar tiem galā, kad tie ir radušies. Granīta virsma ir pārsteidzoši noturīga pret traipiem un skrāpējumiem. Bet, kā profilaktisku darbību, veiciet šķidrumu noslaucīšanu no virsmas pēc iespējas ātrāk. Neļaujiet tiem palikt pa nakti uz virsmas. Izvairieties no abrazīviem un skābi saturošiem mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļiem, jo granītam ir tendence uzsūkt eļļas un skābes traipus.  Ja gadās tās izliet, nosusiniet uzreiz šīs vielas no granīta virsmas, pēc tam tīriet virsmu ar tam paredzētu tīrīšanas līdzekli.

Sekojiet šiem vienkāršajiem soļiem, un Jūsu granīts saglabās savu dabisko skaistumu daudzu gadu garumā:

  • mīksta lupata un mērens ziepjūdens ir viss nepieciešamais, lai uzturētu granītu tīru.
  • izvairieties no abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem vai tādiem, kas satur skābi, amonjaku, tie var sabojāt virsmu.
  • reizi gadā apstrādājiet virsmu ar ķīmisku līdzekli, kas aizpilda poras, tas pasargās granīta virsmu no traipiem un saglabās tā bagātīgo spīdumu.